Kaip mus rasti?

Tel. +971 2 3090447
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Dažnai užduodami klausimai susiję su COVID-19 ir buvimu JAE

Sukurta 2020.03.20 / Atnaujinta 2020.03.20 07:54
  Dažnai užduodami klausimai susiję su COVID-19 ir buvimu JAE

  Kadangi gauname daug klausimų, parengėme trumpą informaciją, kartu atsakydami į dažniausiai užduodamus

  Kaip grįžti į Lietuvą iš Jungtinių Arabų Emyratų?

  Dėl skrydžių prašome kreiptis į oro linijų bendrovę ar sekti informaciją oro uostų internetiniuose puslapiuose.

  Visos valstybės, kovodamos su virusu įveda papildomus judėjimo apribojimus, todėl pasirinkus maršrutą, būtina įvertinti valstybės sienų kirtimo galimybes konkrečiose valstybėse, per kurias numatoma kelionė.

  Būtina žinoti, kad atvykus į Lietuvą, nepriklausomai nuo valstybės iš kurios atskrendate 14 dienų karantinas yra privalomas.

  Vis dėl to, situacija išlieka ypatingai dinamiška ir nuolat kinta, todėl neatmestina galimybė, kad grįžus į bet kurią Europos Sąjungos valstybę į Lietuvą grįžti iš karto nepavyks. Sprendimus turite priimti patys.

  Prašome nuolat sekti Lietuvos institucijų https://lrv.lt/lt/naujienos/visoje-lietuvos-respublikos-teritorijoje-skelbiamas-karantinas-pridedamas-nutarimas-1 Respublikos Užsienio reikalų ministerijos naujienas http://urm.lt/; Lietuvos atstovybės JAE svetainėje http://uae.mfa.lt/ bei FB paskyroje.

  Bei JAE institucijų naujienas https://doh.gov.ae/; https://www.mofaic.gov.ae/en

   

  2. Kur rasti aktualią informaciją apie keliavimą per/iš/į JAE oro uostus?

  2020 m. kovo 18 d. JAE vyriausybė paskelbė sprendimą laikinai uždaryti sienas į šalį, įleidžiami bus tik JAE ir GCC piliečiai. Bus vykdomas sveikatos patikrinimas bei privalomas karantinas 14 d. Tranzitu vykstantiems piliečiams kol kas draudimai netaikomi.

  Tarptautiniai skrydžiai vykdomi ir informacija teikiama:

  https://www.dubaiairports.ae/alert/latest-covid-19-update-

  https://www.abudhabiairport.ae/en/announcement

  Atkreipiame dėmesį, kad informacija keičiasi nuolat ir vadovautis reikėtų oro uostų bei JAE institucijų atnaujinama informacija.

   

  3. Ką daryti jei bevizio režimo ar vizos galiojimas baigiasi?

  Jei Jūs išbuvote leidžiamą bevizio buvimo laiką (90 d. per metus) ir negalite išvykti iš šalies, galima gauti turistinę vizą arba prasitęsti turimą bet kurioje turizmo agentūroje.

  Rezidentams procedūros nesikeičia - https://www.ica.gov.ae/en/home.aspx

  Nelegalus buvimas baudžiamas 200 AED už pirmą dieną, 100 AED už kiekvieną paskesnę dieną bauda.

  JAE URM karštoji linija dėl vizų ir kitų su buvimu JAE susijusių klausimų - +97192083344; +97124965228.

   

  4. Ką būtina žinoti, jei nepavyksta išvykti iš JAE?

  COVID-19 rizika populiacijai JAE išlieka. Rekomenduojame sekti JAE institucijų bei spaudos https://gulfnews.com/; https://www.thenational.ae/uae naujienas dėl situacijos ir rizikos pokyčių šalyje bei konkrečiuose Emyratuose.

  Piliečiams negalintiems išvykti iš JAE, siūlome apie tai informuoti ambasadą [email protected]  detaliai aprašant susidariusią situaciją, nurodant savo vardą, pavardę, gimimo datą, adresą, kurio šiuo metu Lietuvos pilietis ar piliečiai yra ir kokios konkrečios paslaugos ar informacijos pageidaujate.

  Rekomenduojame nepamiršti užsisakyti sveikatos draudimą numatomam buvimo JAE laikotarpiui. Lietuvos Respublikos piliečiai be vizos turi teisę būti JAE iki 90 dienų per metus.